Yukarı Gidelim

E-Ticaret Web Sitesi

İşletmenizi
İnternete
Taşıyın.
Cironuzu
İnternette
Artırın!
Pandemiden
Etkilenmeyin.

Birlikte işletmenizi internete taşıyalım, firmanıza etkili bir dijital strateji çizelim.

Genel Bakış

Genel olarak kullanıcıların internet üzerinden para karşılığında bir ürün alması işlemine e-ticaret adı verilir. Ticaretin sanal bir şekilde gerçekleştiği bu sektörde, herhangi bir ürünü internetten satın alma işlemine verilen isimdir.

Sadece mal değil, herhangi bir hizmet satın almak da yine bu işlem içerisinde yer alır. Günümüzde de internet üzerindeki hemen her site bu yöntem sayesinde güzel kazançlar sağlamaktadır.

E-Ticaret Nedir?

İnternetin keşfinin ardından en çok popülerleşen kavramlardan birisi de e-ticaretdir. Tüm yapılan ticaret işlemlerinin tamamen online yapılması kavramıdır. Sadece fiziksel bir ürün için değil; kurs, hizmet, kripto para gibi satın alınabilecek her şeyin internet üzerinden satın alınabilmesidir. E-ticaret genel olarak internet üzerinden online bir şekilde herhangi bir şeyi satın almanızı sağlayan alışveriş sistemidir.

Teknolojinin gelişmesi ve internet ortamının çok hızlı bir yükselişinin yanında e-ticaret web sitesi olarak karşımıza çıkan onlarca site ortaya çıkıyor. Çoğu kuruluşun tercih ettiği bu yöntem sayesinde hem internet içi para ticareti genişliyor hem de müşteri sayısı artıyor.

Özellikle küçük işletmecilerin kullandığı bir yöntem olup herkesin başvurabileceği bir yöntemdir. Günümüzde kafe, restoran, çiçekçi gibi küçük işletmelerin ilk yaptıkları şey bir e-ticaret web sitesi açmaktır. Bu sayede sadece sosyal çevrede değil internet üzerinde de müşteri çekmenin en kolay yoludur. Örneğin bir balıkçı dükkanı kurduğunuzu düşünün. Balık veya akvaryum satın almak isteyenler sizin mekanınızı bulmalı, sizi sevmeli ve satın almalı. Ama bir e-ticaret sitesi kurmuş olsaydınız, Türkiye’nin her yerinden müşteri çekebilirdiniz.

Bize ulaşabilirsiniz.

İyi bir e-ticaret sitesi için, beraber çalışabiliriz.

Neden E-Ticaret Tercih Ediliyor?

Günümüzde her gün onlarca e-ticaret sitesi açılıyor. Bu kadar fazla sitenin açılmasından dolayı aklınıza “Neden e-ticaret?” sorusunun gelmesi çok normaldir. Sağlıktan spora, bilgisayardan dekorasyona her türlü firmanın bu sektöre girmesinin sebebi bariz bellidir. Bu soruya verilecek onlarca cevap vardır. Genel olarak müşterilere verilen rahatlık, güvenli satın alım işlemleri, siteye kolay erişim yapabilme gibi özellikler bu sorunun cevabıdır.

Örneğin sizler normal hayatta bir ürün satın alırken dükkanın ayağına kadar gidiyor ve fiyatını hiç bilmediğiniz bir şeyi satın alabiliyorsunuz. Lakin internet üzerinden onlarca e-ticaret sitesini kıyaslayarak aynı ürünü çok daha ucuza satın alabilirsiniz.

E-Ticaret Sitelerinin Faydaları

Günümüzün en hızlı büyüyen sektörlerinden birisi olan e-ticaret pazarının birçok faydası da vardır. Müşterilerin internet üzerinden alışveriş yapmalarının birçok sebebi vardır.

  • 7/24 Hizmet: Çoğu büyük işletme kendi e-ticaret web sitesi üzerinden 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Bu sayede kullanıcılar istediği gün istediği saat istediği ürünü satın alabilir. Müşterilerin e-ticareti kullanmasının en büyük özelliklerinden birisi olmasının yanı sıra oldukça işlevli de bir özelliktir. Bu özellik sayesinde müşterilerin alışverişini kısıtlayacak hiçbir faktör ortada kalmaz.
  • Güvenilirlik: Hem bir ürünü satın alırken hem de sitede gezinti yaparken hiçbir güvenlik sıkıntımız olmaz. Günümüzde çoğu kişi internet üzerinden bir ürün satın alırken vereceği kredi kartı bilgilerinin çalınacağını düşünüyor. Lakin bu olay imkansızdır. Hiçbir büyük firma böyle bir dolandırıcılığa başvurmayacağı gibi zaten bankalar da kendi güvenlik sistemini oluşturmuşlardır. Çoğu e-ticaret sitesinden bir ürün satın alım işleminde telefonunuza kod gelir. Bu kodu sadece siz bileceğinizden dolayı da bir güvenlik sızıntısı olmaz.
  • Özel Hizmet: E-ticaret siteleri her zaman siz ne istiyorsanız onu gösterir. Yine bu siteler sizin en çok gezindiğiniz kategoriye göre sistemini özelleştirir ve sizlere en kaliteli ürünleri gösterir. Yaşınız, cinsiyetiniz, eğitim durumunuz gibi birçok faktörü baz alarak yapılan bu sistem sayesinde kullanıcılar en uygun ürünleri satın alabilirler.
  • Global Ticaret: Sadece kendi ülkenizden değil dünyanın tüm ülkelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Çin bu konuda zirveyi oynuyor. Dünyadaki tüm e-ticaret kullanıcılarının en çok ürün satın aldığı ülke Çin’dir. Bu sektör o kadar gelişmiştir ki oturduğunuz yerden bir ürün satın alarak onu Amerika’dan dahi getirtebilirsiniz.

Teşekkürler

Bizi tercih ettikleri için.

Merak Edilenler

Süreç Nasıl İşliyor?

Öncelikle tanışıp, işiniz hakkında detayları istiyoruz. Ve bu bağlamda, sektörünüze uygun e-ticaret tasarım demolarını size sunuyoruz. Beğenmeniz takdirde geliştirme sürecimiz başlıyor, ve kısa süre içerisinde internetten satış yapar hale geliyorsunuz.

Teklif almak istiyorum, ne yapmalıyım?

Yan tarafta gördüğünüz iletişim formunu doldurarak bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. Biz de bu sayede size geri dönüş yapabiliriz. Dilerseniz 0212 806 6025 numaralı telefondan bize ulaşabilir, projenizi anlatabilirsiniz.

Sitem ne zaman hazır olur?

Tasarım konusunda anlaştığımız takdirde, e-ticaret sitelerinde teslimat süremiz 2-3 hafta, normal web sitelerinde ise 1.5 – 2 hafta aralığındadır.

Yapılan siteler, SEO uyumlu mu?

Geliştirdiğimiz tüm e-ticaret ve normal web siteleri, arama motoru optimizasyonuna uygun şekilde geliştirilmektedir.

Başlayalım