Yukarı Gidelim

Web Tasarım

En genel anlamıyla web sitesi; kişi veya firmanın internet üzerinden her türlü yazı, resim, form gibi materyallerin birleştirilmesi ve bir tasarım aracılığıyla hizmete sunulan bir paylaşım tarzıdır. İnternet aracılığıyla her türlü hizmetini tanımak isteyen kişi veya firmaların yapacağı en doğru hareket bir web sitesi hazırlamaktır.

Günümüzde çoğu firma, kendi hizmetlerini en doğru şekilde tanıtabilmek ve hizmetlerini satabilmek için web sayfası kurarlar. Bu sayede kendi firmalarını dünya çapında gösterebilme imkanına sahip olurlar.

Site içerisinde firmanın önemini, sağladığı hizmetleri, sattığı ürünleri gibi pek çok şeyi tanıtırlar. İnternet üzerinden hizmet sunmak isteyen kişilerin bilmesi gereken en önemli şeylerden diğer biri ise, internet sitesini kurduktan sonra uygun bir web tasarımı oluşturabilmektir.

Web Sitesi Türleri Nelerdir?

Kişi veya firmaların bir web sitesi kurmadan önce planlamaları gereken şeyler vardır. İlk olarak ne tür bir site kuracağınızı seçmeniz gerekiyor. Ardından siteniz için güzel bir web site tasarımı oluşturmanız gerekiyor. En uygun web tasarımını tercih ederek kullanıcıların sitenizde çok daha fazla kalmasını sağlayabilirsiniz. Birçok site türü vardır. Sizler için en çok tercih edilen ve en kullanışlı web sitesi türlerini gösterelim.

  • Affiliate Sitesi: Bir firmanın veya kişiye ait ürünlerin satılması için kurulan site tarzıdır. Satıcılar, satışı daha kolay yapabilmeleri için küçük bir komisyon alır. Bu site tarzı genelde az kullanılan sitelerden birisidir.
  • Blog Sitesi: En yeniden en eskiye doğru sıralanan yazıların yayınlandığı bir sitedir. İsteyen kişinin üye olduğu ve istediği konuda bir yorum yapabilmesini sağlayan bu sitelerde yazar ve okuyucu kavramı önemlidir.
  • E-Ticaret Sitesi: Bir firmaya ait tüm ürünlerin satışının en kolay şekilde yapıldığı site tarzıdır.
  • Forum Sitesi:  Bütün ilgililerin bir sorun için görüşlerini yaptığı ve tüm internete yayınladığı site tarzıdır. Genelde konu başlıklarından oluşan bu sitenin en önemli özelliği gerçek kullanıcıların yorumlarına sahip olmasıdır.
  • Oyun Sitesi: İnternet üzerinden oynanabilecek online oyunların sunulduğu internet sitesidir.
  • Mail Sitesi: Mail hesabı oluşturabileceğiniz ve bunu kullanabileceğiniz site tarzıdır.

Bize ulaşabilirsiniz.

İyi bir e-ticaret sitesi için, beraber çalışabiliriz.

Web Sitesi Kurmanın Faydaları

Teknolojinin her gün geliştiği bu dönemde çoğu tekil kişi ve firma bir web sitesi kurma telaşındalar. Özellikle küçük işletmeler güzel bir web site tasarımı kullanarak oluşturduğu siteler sayesinde oldukça büyük bir müşteri ağına sahip oluyorlar. İnternet sitesi kurmanın oldukça fazla pozitif yönü vardır.

İlk olarak açacağınız sitenin kullanıcıları için bir güvenlik ortamı oluşturmanız gerekmektedir. Referanslarınızı, hizmetlerinizi ve kendinizi tanıttığınız bir site sayesinde kullanıcılarınızın size olan güveni artacak ve sitenize daha çok girmeye başlayacaktır.

Yine bir web sitesi kurmanız, müşterilerinizle olan iletişimi hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır. Örneğin bir ticaret sitesi kurdunuz ve çiçek satmak istiyorsunuz. Site içerisindeki müşteri hizmetleri sayesinde müşterinizle güzel bir iletişim kurabilir ve çiçek almasını hızlandırabilirsiniz.

İnternet sitesi kurmanın en faydalı yönlerinden birisi ise sizi ve şirketinizi geliştirmektir. Geleneksel bir pazar alanı oluşturmaktansa dijitale yönelmek çok daha iyidir. İnternet üzerinde tüm kullanıcılara hizmet verdiğiniz için bu sayede hem müşterilerinizi iyi tanıyacak hem de ürünlerinizi onlara göre geliştirebileceksiniz.

Siteniz, internet üzerinde ne kadar çok uzun süreli kalırsa prestijiniz o kadar yükselir. İnsanlar web sitenizi her gördüğünde aklına yerleşecek ve ürün satışlarınızı arttırabileceksiniz. Sitenize uygun bir tasarım yaparak kullanıcı sayınızı da arttırabilirsiniz.

Web Tasarımının Önemi

Bir web sitesi kurdunuz. Sıra geldi sitenizi düzenlemeye. Siteniz için yapacağınız en uygun ve en ucuz web tasarımı sayesinde müşteri ağınızı genişletebilirsiniz. Sitenize yapacağınız tasarım ne kadar güzel olursa siteniz, kullanıcılarınızın aklında o kadar kalıcı olacaktır. Uygun bir web tasarımı sayesinde firmanız bir markaya dönüşebilir.

Yine seçeceğiniz en uygun tasarım ve düzen sayesinde sitenize girecek kişi sayısı artacak ve siteniz arama motorlarında üst sıralara yerleşebilecek. Bir web sitesi arama motorlarında ne kadar üst sıralarda yer alırsa o kadar çok kişi o siteye tıklar. Bu sayede kullanıcı sayınız oldukça artacak ve satışlarınız çoğalabilecektir. Ayrıca sitenize ekleyeceğiniz canlı destek de oldukça önemlidir. Bu sayede anlık müşterilerinizle iletişime geçebilecek ve hizmetlerinizi çok daha uygun bir dille anlatabileceksiniz.